Grupy terapeutyczne
Uruchamiamy nową grupę terapeutyczną prowadzoną metodą Psychodramy
- grupę o świadomości własnego ciała i o ukrytych w nim emocjach.
Zapraszamy!
Liczba miejsc ograniczona max. 15 osób.
Zapisy:
509 419 623 (Katarzyna)
791 002 505 (Magda)
Struktura:
Spotkania grupy będą odbywać się jeden raz w miesiącu w sobotę od godz. 10:00 do 19:00 oraz w niedzielę od godz. 9:00 do 15:00. Dokładne późniejsze terminy są do wspólnego ustalenia.
Miejsce spotkania:
Kraków, ul. Piwna 19/11
Prowadzące:
Katarzyna Woźniak - psycholog, certyfikowany Terapeuta Motywujący, psychoterapeuta uzależnień, asystent Psychodramy, rekomendowana do kolejnego etapu po II stopniu szkolenia. Na co dzień pracuje jako psycholog w hospicjum dla dzieci w temacie strat, żałoby i budowania wewnętrznej siły i nadziei. Natomiast w swojej praktyce gabinetowej pracuje głównie w tematach przeżywania i wyrażania uczuć, budowania własnego poczucia wartości oraz dążenia do satysfakcjonujących relacji.
Magda Peron - Szott - pedagog, reżyser teatralny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji po całościowym 4,5 letnim kursie psychoterapii, asystent Psychodramy, rekomendowana do kolejnego etapu po II stopniu szkolenia. Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego w Podkarpackim Centrum Psychiatrycznym (nadal tam pracuje), na Oddziale Dziennym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy oraz prowadząc prywatny gabinet. Pracuje z pacjentami dorosłymi oraz z młodzieżą prowadząc terapię indywidualną i grupową. Prowadziła zajęcia terapeutyczne w Zakładach Karnych wykorzystując techniki teatralne. Od 2016 r. współtworzy Polski Teatr Playback, który jest osadzony w psychodramie J. Moreno.
Zapraszamy
PSYCHODRAMA W WARSZAWIE
Ośrodek Pomocy Psychologicznej INTEGRA, ul. Wilcza 66/68 Warszawa
GRUPA ROZWOJOWO-TERAPEUTYCZNA
prowadzona metodą psychodramy wg J.L. Moreno
Grupa ma charakter półotwarty, to znaczy, że istnieje możliwość dołączenia do grupy w każdym momencie, o ile jest wolne miejsce. Przy większej liczbie chętnych rozważymy otworzenie drugiej, równoległej grupy.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu w soboty (prawdopodobnie w godz. 9-18 z przerwą na obiad). Czas trwania I etapu: 12 spotkań.
Terminy spotkań w I półroczu 2022 r.: 22.01, 5.03, 10.04, 8.05, 25.06.
Prowadzące:
Marta Maryl – dr n.med., certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, terapeuta i trener Polskiego Instytutu Psychodramy, wykładowca, prowadzi grupy na kursach psychoterapii, trener w szkoleniach w biznesie.
Ita Szpulak – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, w drodze do certyfikatu terapeuty Polskiego Instytutu Psychodramy. Prowadzi psychoterapię indywidualną i różne formy pracy z grupami.
Koszt: 450 zł/spotkanie (8 h)
Zapraszamy osoby, które chcą się kreatywnie rozwijać, są otwarte na pracę w grupie, a także na pracę z ciałem i ruchem. Psychodrama daje ogromną przestrzeń do rozwoju, zarówno w zakresie osobistym, jak i zawodowym. Jest metodą efektywną przede wszystkim dlatego, że bazuje na działaniu, angażuje całą osobę, z jej ciałem, umysłem, emocjami, tym, co świadome i nieświadome. Istotna jest także wartość grupy, która we wspólnym procesie wspiera rozwój poszczególnych osób.
Więcej o metodzie psychodramy https://www.psychodrama.pl/psychodrama_jako_metoda.html
Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy prosimy o bezpśredni kontakt z prowadzącymi.
Marta 502 056 587 marta.gadas@wp.pl
Ita 502 851 972 ita.szpulak@gmail.com
Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia uczestnictwa w grupie, potwierdzonego przez Polski Instytut Psychodramy, liczącego się jako godziny pracy własnej w przypadku osób ubiegających się o certyfikat psychoterapeuty. |
GRUPA TERAPEUTYCZNA prowadzona metodą psychodramy w Warszawie
(Akademia Rodzinna, ul. Dominikańska 2)
Grupa rozpocznie się w październiku 2020 i będzie trwała do końca czerwca 2021
roku.
Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu, W ŚRODY W GODZ.17:00-20:00.
Koszt to 130 zł za każde spotkanie
Udział w grupie poprzedza konsultacja, która pozwala wspólnie przyjrzeć się temu, na ile
grupa odpowiada na Twoje potrzeby i oczekiwania. Koszt konsultacji wynosi 100zł.
Kontakt i zapisy na konsultacje: psychodrama.nasluzewie@gmail.com
Prowadzące:
Ola Capiga-Łochowicz – certyfikowana psychoterapeutka i superwizor Polskiego Stowarzyszenia
Psychoterapii Tańcem i Ruchem, psychodramatystka, członek Polskiego Towarzystwa
Psychiatrycznego. Więcej informacji http://www.stowarzyszeniedmt.pl/pl/terapeuci-isuperwizorzy/
certyfikowani-psychoterapeuci/124-aleksandra-capiga-lochowicz
Ania Łoboda - trener dramy, lider bibliodramy wdł. Karty EBN Europejskiego Stowarzyszenia
Bibliodramy, psychodramatystka, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Więcej informacji: http://www.centrum.dramaway.pl/zespol/anna-loboda
Link do strony z pełną informacją:
http://www.sluzew.dominikanie.pl/index/pdf/grupa_terapeutyczna_psychodrama_Sluzew_2020-2021.pdf
Grupa terapeutyczna w Krakowie jest prowadzona rzez Mateusza Borowca i Łukasza Majchrzaka w siedzibie Instytutu, przy ul. POdwale 1/9.
Nowa grupa terapeutyczna rozpocznie się w najbliższych miesiącach.
Informacje o kwalifikacjach i spotkaniach w formie "poznania psychodramy" na stronie:
www.arche.krakow.pl/grupowa.html
· UWAGA!!! Trwają zapisy na kolejny warsztat terapeutyczny
Prowadzenie: Wiesława Piątek-Janicka – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, terapeuta i trener psychodramy, superwizor Psychodrama Association for Europe.
Dla: osób, które planują podjąć terapię grupową lub chcą doświadczyć na czym polega uczestnictwo w grupie terapeutycznej prowadzonej metodą psychodramy; dla tych, którzy już zakończyli proces terapii indywidualnej lub są w jej trakcie.
Organizacja zajęć i harmonogram: zajęcia w „małej grupie”, maks. 14-osobowej. Warsztat trwa 16 godzin dydaktycznych (sob. 9.00 – 13.00 oraz 15.00 – 18.00; nd. 9.00 – 14.00).
Termin: 18 - 19 lutego 2016r.
Miejsce zajęć: siedziba Ośrodka „OPiS” Warszawa, ul. Pileckiego 106
Koszt warsztatu: 400 PLN (25 PLN za godzinę).
Zgłoszenia: informacje o kwalifikacji na ten warsztat można uzyskać w recepcji OPiS” (22) 644 65 89 (prosimy podać nr tel., oddzwonimy); 501 380 093; e-mail: osrodekopis@tlen.pl
UWAGA !!! termin warsztatu może ulec zmianie i wówczas ze znacznym wyprzedzeniem zostanie podany wszystkim zainteresowanym oraz ogłoszony na stronie internetowej Ośrodka OPiS.
Terapautyczna grupa psychodramatyczna w Gliwicach
W Gliwicach przy ul. Górnych Wałów 26 funkcjonuje grupa terapeutyczna prowadzona metodą psychodramy. Przeznaczona jest ona zarówno dla osób, które mają już za sobą jakieś inne formy terapii (np. terapię indywidualną) lub są w jej trakcie (w tym przypadku uczestnictwo w grupie jest możliwe jedynie w porozumieniu z dotychczasowym terapeutą), jak i dla osób, które dotychczas nie przechodzily psychoterapii.
Uczestnictwo w tej grupie możliwe jest również dla osób szkolących się w psychoterapii i potrzebujących odbycia własnej psychoterapii.
Grupa spotyka się raz w tygodniu w poniedziałki od godziny 17.00 do 20.00 w Gliwicach. Okres trwania terapii w tej grupie jest dostosowany do potrzeb każdej z osób, nie powinien jednak być krótszy, niż pół roku.
Osoby prowadzące grupę to Agnieszka Polańska psycholog, psychoterapeuta z certyfikatem SNP PTP, terapeuta psychodramy Europejskiegi i Polskiego Instytutu Psychodramy oraz Jarosław Gliszczyński specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii z certyfikatami SNP PTP, trener, terapeuta i superwizor psychodramy Europejskiego i Polskiego Instytutu Psychodramy.
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Agnieszką Polańską - tel.503 029 185503 029 185 lub Jarosławem Gliszczyńskim - tel. +48 603 949 944
+48 603 949 944
Konsultacja wstępna przed kwalifikacją do grupy bezpłatna.
Ośrodek Psychoterapii, Psychodramy i Szkoleń „OPiS”
Grupy terapeutyczne prowadzone metodą psychodramy
GRUPA W WEEK-ENDY
Organizacja zajęć i harmonogram: zajęcia w „małej grupie”, maks. 14-osobowej. Proces terapii będzie trwał 260 godzin dydaktycznych rozłożonych równomiernie w czasie ok. 2 lat. W tym okresie odbędzie się 13 weekendowych bloków terapeutycznych – każdy po 20 godzin dydaktycznych (sob. 9.00 – 13.00 oraz 14.30 – 19.00; nd. 9.00 – 13.00 oraz 14.30 – 18.00).
Pomiędzy blokami będą przerwy ok. 8-tygodniowe. W tym czasie każdy uczestnik grupy kontynuuje sesje indywidualne ze swoim terapeutą i z taką częstotliwością, jaka jest ustalona w kontrakcie terapeutycznym (uczestnictwo w grupie wymaga kontaktu terapeuty grupowego z terapeutą prowadzącym terapię indywidualną).
Do uczestnictwa w tej grupie zapraszamy też osoby szkolące się w psychoterapii i potrzebujące odbycia własnej psychoterapii.
Pierwsze spotkanie grupy: 26 - 27 listopada 2016r. (Są jeszcze wolne miejsca). Terminy kolejnych sesji będą ustalone na pierwszym spotkaniu (zawsze będzie to sobota i niedziela). Do letnich wakacji 2017r. przewidziane są jeszcze trzy spotkania grupy, a następne jesienią 2017r.
Prowadzenie: Mgr Wiesława Piątek-Janicka (certyfikowany psychoterapeuta, terapeuta, trener i superwizor psychodramy).
GRUPA „POPOŁUDNIOWA”
Organizacja zajęć i harmonogram: zajęcia w „małej grupie”, maks. 12-osobowej. Proces terapii będzie trwał 96 godzin dydaktycznych rozłożonych równomiernie w czasie 1 roku. Zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu – każda sesja trwa 4 godziny dydaktyczne (wtorki: 17.00 – 20.00).
Dla: grupa przeznaczona jest zarówno dla osób będących w trakcie terapii indywidualnej oraz dla tych, którzy zakończyli już proces terapii indywidualnej jak i dla osób, które dotychczas psychoterapii nie przechodziły. (W przypadku osób, które aktualnie są w indywidualnym procesie terapii uczestnictwo w grupie wymaga kontaktu terapeuty grupowego z terapeutą prowadzącym terapię indywidualną.)
Kwalifikacja do grupy: w formie indywidualnej konsultacji (bezpłatnej).
Pierwsze spotkanie grupy zaplanowano na 13 grudnia 2016r. (Są jeszcze wolne miejsca). Termin rozpoczęcia zajęć zostanie ustalony po zamknięciu listy uczestników grupy i ze znacznym wyprzedzeniem podany wszystkim zainteresowanym oraz ogłoszony na stronie internetowej Ośrodka OPiS.
Prowadzenie: Lek. med. Agata Majewska-Stefaniak (specjalista psychiatra, terapeuta psychodramy).